Black Velvet Band

Zespół powstał w 2008 roku w Lublinie. Początkowo działał jako zespół akustyczno-folkowy, jednak z czasem muzyka zaczynała nabierać rockowego sznytu za sprawą elektrycznej gitary oraz pełnego zestawu perkusyjnego. BvB  to tajemnicze opowieści o ciemnych stronach słowiańszczyzny – demonach, zmorach, łotrach i dziewkach lekkich obyczajów ubrane w melodyjne, folkmetalowe dźwięki w których prym wiodą skrzypce, mandolina i klimatyczne zagrywki gitar akustycznej i elektrycznej. W oparciu o nowo powstały materiał i ambitne plany wydawnicze, w lutym 2015 roku, koncertem w Puławach, Black Velvet Band otworzył cykl 14 koncertów pod szyldem „Pożoga On Tour part 1”. Trasa zawitała do min. Warszawy, Katowic, Wrocławia Łodzi, Poznania i oczywiście Lublina. Nowa muzyka BvB charakteryzowała się większą pierwotnością, rozbudowanymi, długimi i wielowątkowymi kompozycjami i oscylowała wokół klimatów bliższym dokonaniom Primordial czy Bathory, niż, tak jak wcześniej, Eluveitie czy Arkony. W sierpniu zespół podpisał kontrakt na wydanie swojej drugiej płyty długogrającej z niemiecko-polską wytwórnią Art of the Night Productions.

Członkowie zespołu:
Jaromir - wokal
Peter - gitara rytmiczna / gitara akustyczna / mandola
Flavio - bass
Zdzisław - bębny i perkusja

 

 

BLACK VELVET BAND – Wiedźma

BLACK VELVET BAND – Kołowrót

BLACK VELVET BAND – Z Tej Ziemi Powstałem

 

 

 

Dziwoludy

To grupa ludzi, którą połączyła pasja muzyczna i… średniowiecze. Odłączyli swoje gitary, wzmacniacze, multiefekty i chwycili za proste drewniane instrumenta. Przywdziali zgrzebne sukmany a teraz wędrują od zamków, grodów po obozowiska. Przygrywają na biesiadach i turniejach sławiąc pieśnią czasy dawnych Słowian. A i do tańca wybiorą skoczną nutę. Nie łatwo takie Dziwoludy spotkać – trzeba się za nimi udać do średniowiecza.

Piotr “SzuwaR” Hornowski –panduri, wokal i przeszkadzajki, ale w tym zespole gra na wszystkim
Jacek Gajek– sekcja dmuchana, czyli flety grube i cieńkie.
Wojciech Pospolita -saz, kobza basowa
Dorota „Mira” Karlińska– wokal, przeszkadzajki, a szczególnie shaker-jajko
Marcjanna „Gofer” Jelińska– kemenche, skrzypce, youhikko
Adam Koniuszewski -baraban, przeszkadzajki
Agnieszka Bączkowska -kemenche, skrzypce, gitara, wokal

 

 

 

Kuźnia Stoi

To zespół wykonujący rdzenną, tradycyjną muzykę słowiańską wykonujący repertuar od obrzędowych pieśni konopielnych po bałkańskie utwory do tańca i radomskie oberki na tradycyjny ludowy skład instrumentów.

W skład zespołu wchodzą:
Tymoteusz Słowiański,
Adam (Bass) Nowak,
Andrzej Kisiecki,
ale też w zależności od okazji inni współtwórcy i goście „Spotkań z kulturą tradycyjną w klubie Pod Kolumnami we Wrocławiu”, gdzie można się z nami spotkać, zaśpiewać, zatańczyć i zagrać.

Zespół zajmuje się animacją kultury, warsztatami, imprezami, w których motywem przewodnim jest nasza rodzima tradycja.
Grać? Grać!