Piątek

05.07.2019

Derwana

To grupa muzyczna powstała z inicjatywy Magdaleny Przychodzkiej - wokalistki zespołu. Derwana sięga do świata pełnego tajemnic, baśni, magii i niepoznanych jeszcze historii. Charakteryzuje ją świeżość, w którą wplątane zostały znane nam brzmienia i motywy muzyczne, sięgające do zamierzchłej przeszłości Słowian.

Cronica

To polska grupa folk metalowa, której rodzinnym miastem jest Jaworzno w woj. śląskim. Ich twórczość to złożone kompozycje autorskie o nowoczesnym brzmieniu, ale nawiązujące do tradycji ludowej. Znani są nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Ostatnio odbyta trasa koncertowa w Czechach spotkała się z olbrzymim zachwytem fanów.

Runika

Zespół istnieje od 2014 roku. Ich twórczość skupia się wokół autorskich utworów, inspirowanych podaniami i legendami z całej Polski oraz mitologią słowiańską i germańską. Ich muzyka obfituje w folk, heavy i power metal a nawet gotyk.

Sobota

06.07.2019

Jerna

Ciężka muzyka, genialnie wybrzmiewająca gitara i charyzmatyczny wokal! ,,Źródłem naszych zróżnicowanych inspiracji jest, między innymi, mitologia i kultura słowiańska. Duchem tworzonych przez nas melodii wiedziemy słuchacza w podróż do odległych, niezbadanych ziem poprzez pola bitew i tajemne zagajniki, gdzie w cienistych zakamarkach czają się prastare maszkary."

Jar

Powiemy to tak... klimat, klasa, rekonstrukcja. ,,Głównym zamierzeniem kapeli jest tworzyć muzykę w oparciu o muzyczne i liryczne zapisy etnografów oraz podania, legendy i obrzędowość ludową Słowian."

Joanna Lacher

Nasza najjaśniejsza gwiazda sobotniego wieczoru. Wokalistka archaiczna i rockowa. Głos znany ze ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin III Wild Hunt, czołówki serialu Korona Królów, oraz wielu płyt zespołu Percival ( członkini do 2018 r.). Z zamiłowania instruktorka śpiewu oraz fashionystka"

Kapela na poczekaniu

W sobotny wieczór, podczas naszej wspólnej, festiwalowej biesiady przy ognisku zagra wyjątkowy zespół, który gościł u nas już w tamtym roku!
Mazurki, oberki, muzyka ludowa… oj, może się zakręcić w głowie!

Znani są pod wieloma nazwami, w zależności od repertuaru, który wykonują…
🎶 Kuźnia Stoi
🎶 Chatka Tańca
🎶 Wędrowne Dziadostwo Wrocławia