Słowiański łomot, czyli Gaming Zone

Pod dużą wiatą namiotową znajdować się będzie specjalna strefa dla fanów przeróżnych planszówek i gier strategicznych.

Każdy może przyjść z własną grą – szachy, warcaby, planszówki, karcianki, bitewniaki, aby stoczyć rywalizację i zadać słowiański łomot przeciwnikowi

Odbędzie się również wyjątkowe spotkanie ze specjalnymi gośćmi, którzy zaprezentują Wam swoje słowiańskie planszówki oraz udostępnią je dla Was do przetestowania podczas Festiwalu.

Wiata dostępna jest w godzinach trwania festiwalu od piątku do niedzieli.

Nasi goście

Zerywia

Dwaj pasjonaci gier planszowych i fabularnych z Wrocławia, którzy postanowili na powrót uczynić Świętowita centralnym punktem światotworzenia, by powołać do życia Zerywię – przygodową grę planszową osadzoną w świecie Słowiańskich mitów. W grze, jako Bohaterowie i spadkobiercy pierwszych plemion będziecie walczyć z Kadzią Zapomnienia, by nie pozwolić stoczyć się światu na skraje niebytu. Rozwijając swoje Sagi, poznając historie potężnych artefaktów i Stworzy stawicie czoła Nicy i jej pomiotom – Zniczom, a także wielu innym zagrożeniom, takim jak wewnętrzne dylematy moralne. W świecie Zerywii nie ma bowiem łatwych wyborów i tylko od was zależy jaką cenę zapłacicie, by kolejny świt mógł jeszcze nadejść…

Zapraszamy na stronę kampanii na https://wspieram.to/ Zerywia, gdzie można poznać grę, poczytać o świecie, zasadach, obejrzeć ilustracje i filmy z rozgrywki. Kampania fundowania trwa do końca czerwca i przygotowaliśmy jeszcze sporo niespodzianek dla wspierających.

Na Swar przybędziemy z prototypem gry, a także z mini prelekcją na temat projektowania gier planszowych osadzonych w światach mitologicznych. Będziemy chcieli z wami porozmawiać o tym, co i jak powinno się czerpać z zachowanych źródeł szeroko rozumianej mitologii Słowiańskiej. Podzielimy się też naszą wizją świata Zerywii. Z kolei wasze uwagi i pomysły na Słowiańskie motywy, które można by wpleść do świata gry będą mogły stać się dla nas inspiracją i mieć wpływ na końcowy kształt rozgrywki!

Uwaga! Jako że jedną z naszych wiodących Bohaterek jest Swara, Mścicielka Ślęży, dla wszystkich, którzy wesprą grę na wspieram.to, przygotujemy unikalną, alternatywną wersję tej postaci jako prezent i podziękowanie za wsparcie!

Stwory z obory

Stwory z Obory to gra karciana dla 2-4 graczy. W grze wcielamy się w wieśniaka, który pragnie zostać najsłynniejszym, zabójcą potworów. Oczywiście droga ku chwale jest bardzo ryzykowna, więc nasz bohater nie będzie stronił od nieczystych zagrywek. Nieraz okaże się, że z pozoru groźna bestia to tylko przebieraniec. Musisz uzbroić się w stalowe nerwy i podejmować szybkie decyzje. Oszustwa i nikczemne zagrywki są tu na porządku dziennym. W trakcie gry, nie uświadczysz nudy! Akcje poza Twoją turą mogą okazać się najważniejsze. Gra jest pełna humoru i garściami czerpie z słowiańskiej mitologii. Poznaj prawdziwe polskie, wiejskie fantasy!

Więcej na temat gry dowiecie się z fanpejdża na Facebooku

Autorem gry jest Tomasz Bolik, z wykształcenia grafik komputerowy. Od dawna marzył o wydaniu własnej gry i wszystkie znaki na niebie i ziemi przepowiadają, że marzenie to w końcu się spełni. Właśnie zostaje podpisywana umowa z wydawnictwem, które prawdopodobnie jeszcze w tym roku wpuści Stwory do Waszych chat!

Bardzo prawdopodobne, że Tomka znacie z jego drugiego głównego zainteresowania – łuków naturalnych. Od ponad 10 lat zajmuje się wytwarzaniem tradycyjnych łuków i strzał. Jest autorem blogu www.luki.bolik.pl oraz strony na FB „Łuki naturalne – Tomasz Bolik” www.facebook.com/BolikTomasz/
 Tak więc podczas walki ze Stworami możecie poruszyć niejeden łuczniczy temat.

UWAGA Dni Słowian i kultury dawnej pod Ślężą w miejscowości Sobótka to jedno z niewielu miejsc, gdzie będzie można zagrać w tą niepowtarzalną grę jeszcze przed jej oficjalną premierą!